Uğur Door

FABRİKAmız

Merkez ŞUBEMİZ

2. ŞUBEMİZ

  Sıkça Sorulan Sorular

  Kapı ölçüsü alınırken tek bir noktadan değil, üç farklı noktadan ölçü almak gerekir. Çünkü bazı yerlerde kapının alt kısmı ile üst kısmının ölçülerinde farklılık olabiliyor. Bunu tespit etmek için de, üç farklı noktadan ölçü alıp bunları karşılaştırmak gerekir.
  1- Kapının bulunacağı duvarın iç kısmının duvardan duvara olacak şekilde genişlik ölçüsünü almalısınız.
  Genişlik ölçüsünü alırken boşluğun alt, orta ve üst kısmını ayrı ayrı ölçmeniz gerekir. Daha sonra bu ölçüleri karşılaştırıp en küçük olan ölçüyü baz almanız gerekir. Yalnız burası çok önemli, en küçük olan ölçüyü baz almazsanız sorunlu bir ölçü olacaktır.
  Örneğin: Alt: 85 cm Orta: 85 cm Üst: 83 cm ise, genişlik ölçüsü 83 cm'dir.
  2- Kapının bulunacağı duvarın yerden üst duvara kadar olan ölçüsü almalısınız.
  Yine yükseklik ölçüsü alırken de boşluğun sağından ve solundan yani iki farklı noktadan ölçüsünü almalısınız. Bu ölçülerden de yine kısa olan ölçü baz alınmalıdır. Fakat sağ ve sol ölçüler arasında 5 cm'den daha fazla fark olmamalıdır. 5 cm'ye kadar pervaz kurtaracak fakat 5'ten fazlasını pervaz kapatmayacağı için o duvarın düzeltilmesi ya da duvar özel bir çalışma yapılması gerekir. Bu gibi durumlarda uzman görüşü almanızı tavsiye ederiz.

  Örneğin: Sağ: 204 cm Sol: 206 cm ise, yükseklik ölçüsü 204 cm'dir.

  3- Kapının bulunacağı duvarın kalınlığının ölçüsünü almalısınız.
  Duvar kalınlığını ölçerken ise her iki yan duvarın ve üst duvarın ölçüleri ayrı ayrı alınmalıdır. Tüm ölçüleri aldıktan sonra tüm bu ölçüleri karşılaştırıp, diğer ölçülerden farklı olarak en geniş olan ölçü baz alınmalıdır.
  Örneğin: Sağ Duvar: 14 cm Sol Duvar: 15 cm Üst Duvar: 14 cm ise, duvar kalınlığı 15 cm'dir.
  Panel Kapı
  İki adet levha panelin ağaç çerçeve üzerini tutkallayıp preslenme işlemine verilen isimdir. Panel kapılar ağırlıklı olarak mdf ile yapılmaktadır. Mdf kapı yada panel kapı olarak bilen ve doğal ağaç masif kapılardan sonra en yaygın kullanılan kapılardır.
  Melamin Kapı 
  Kırılmalara karşı dayanıklı, sudan, nemden ve ısıdan etkilenmeyen, uzun yıllar kullanılabilen bir malzeme olan melaminden imal edilir. Melamin kapılar oldukça dayanıklıdır. Güneş ışığından, rüzgardan, yağmurdan etkilenmez.
  Çelik Kapı
  Saç ve çelik lamalarla desteklenerek güçlendirilmiş, dışarıdan zorlamayla açılması imkânsız sağlam kapılardır.
  PVC Kapı
  Kapı yüzeylerinde kullanılan PVC (Polivinil Klorür), oldukça geniş bir kullanım alanı olan plastiktir. Kapı ve pencere üretiminde kullanılan en yaygın ve bilinen kimyasal malzemedir. PVC geri dönüşümü olan, yani tekrar kullanılabilen bir malzeme olduğundan çevre dostudur.
  MDF Kapı
  Oldukça kaliteli ve üzerinde oluşturulan desen ve oymalar ile bozulmayan bir yapıya sahip olan, işlenmesi kolay malzemelere sahip bir kapı çeşididir. MDF kapılar CNC ile işlenebilmektedir. Bu yüzden oldukça kolay işleme ve dekor verilebilme özelliğine sahiptir.
   
  Bizimle iletişime geçiniz.